Model:AGDR-81C FS450R17KE3
Module Type:IGBT Module
Power Rating:450 kW
Frequency Range:17 kHz
Module Technology:Advanced IGBT Technology
Cooling Method:强迫风冷
Control Interface:ProfiNET/ProfiBUS
Max. Current:700 A
Operating Temperature:-40°C to +125°C